Optomer technika światłowodowa

Aktualności

Oferta specjalna: Reflektometr Optyczny YOKOGAWA AQ7275 za 17 500 zł netto (oferta nieaktualna)!

30-06-2015

Szanowni Państwo,

Zapraszamy do skorzystania z oferty specjalnej na Reflektometr YOKOGAWA AQ7275 model 735038-USC-HE-F/PN. Reflektometr był używany przez Dział Rozwoju firmy podczas badań jakości produktów.

  Reflektometr YOKOGAWA AQ7275
model 735038-USC-HE-F/PN
fale pomiarowe trzy (1310/1550/1625 nm)
dynamika 40/38/36
strefa martwa zdarzeniowa 0,8 m
strefa martwa tłumieniowa 8 m
złącza pomiarowe SC/PC
data produkcji 2002 r.
stan używany (dobry)
liczba sztuk w ofercie 1
cena 17 500 zł netto oferta nieaktualna

AQ7275 był flagowym reflektometrem optycznym Japońskiej firmy Yokogawa (dawne ANDO) w latach 2010 - 2014. Reflektometr dostępny jest w wielu wersjach, pozwalających na pomiary zarówno sieci jednomodowych, jak i wielomodowych. Duży ekran klasy przemysłowej oraz zaawansowane funkcje i algorytmy pomiarowe pozwalają wygodne pomiary i dokładną analizę najbardziej skomplikowanych sieci transportowych/metropolitalnych/FTTx.

 Oferta specjalna: Reflektometr Optyczny YOKOGAWA AQ7275 za 17 500 zł netto!

Pomiary krótkich odcinków

Rozwój sieci FTTx wymusza potrzebę wykonywania pomiarów reflektometrycznych na bardzo krótkich odległościach. Krótka strefa martwa możliwa do osiągnięcia przy pomiarach impulsem 3 ns gwarantuje spełnienie tych wymagań.

Pomiary linii dalekosiężnych

Dynamika 45 dB umożliwia pomiar i dokładną analizę włókien światłowodowych o długości ponad 100 km. Dzięki dużej liczbie punktów próbkowania, wszystkie zdarzenia wyświetlane są na reflektogramie.

Szybkość pracy

Czas uruchomienia reflektometru, od włączenia do pełnej gotowości do pracy wynosi 10s. Jest to nieoceniona zaleta w porównaniu do urządzeń pracujących pod kontrolą systemów operacyjnych Windows/Linux, gdzie czas uruchomienia jest do x10 razy dłuższy.

Wytrzymała konstrukcja

Reflektometr posiada wyjątkowo wytrzymałą konstrukcję. Obudowa nie posiada żadnych wywietrzników, przez co reflektometr może być spokojnie wykorzystywany przy dużym zapyleniu, bez niebezpieczeństwa uszkodzenia instrumentu. Ekran klasy przemysłowej wytrzymuje bardzo silne uderzenia i jest znacznie bardziej wytrzymało od ekranów dotykowych.

Automatyczne ustawienia warunków pomiaru

Reflektometr AQ7275 w trybie Full Auto posiada funkcję automatycznego ustawienie warunków pomiarowych. Wystarczy dokonać wyboru określonej dł. fali pomiarowej i nacisnąć przycisk, a reflektometr automatycznie ustawi wszystkie parametry niezbędnę do wykonania prawidłowego pomiaru, i zapisze wynik w pamięci wewnętrznej lub zewnętrznej.

Pomiary Wielofalowe

AQ7275 umożliwia wykonywanie pomiarów na wszystkich wybranych długościach fali, przełączając dł. fal automatycznie, dokonując analizy dla każdej z nich i zapisując automatycznie pliki pomiarowe w formacie .SOR.

Predefiniowane pomiary makro

AQ7275 posiada możliwość programowania scenariuszy pomiarowych, tzw. makro. Użytkownik ma możliwość skonfigurowania do 5 nastaw pomiarowych, które zostaną wykonane automatycznie jeden po drugim po wykonaniu makra. Daje to możliwość np. zdefiniowania pomiaru linii różnymi impulsami, z różnymi nastawami rozdzielczości etc.

Oprogramowanie PC

W cenie reflektometru dostępne jest zaawansowane oprogramowanie do edycji pomiarów, oraz do tworzenia dokumentacji. Oprogramowanie pozwala w łatwy i automatyczne sposób dokonać obróbki plików .SOR, i utworzyć profesjonalny raport z pomiarów.

Więcej informacji:
Grzegorz Kubiak

Dział Rozwoju
mail: g.kubiak@optomer.pl
tel.: +48 42 611 01 00 wew. 12

Powrót do listy

SKLEP ON-LINE

ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW!

Katalog

ZOBACZ NASZĄ PEŁNĄ
OFERTĘ

Sieci Napowietrzne

Skorzystaj z opcji logowania, aby uzyskać dostęp do większej bazy materiałów.