Optomer technika światłowodowa

Aktualności

OPTOMER - Dostawcą dla projektu FTTH.

01-07-2009

OPTOMER głównym dostawcą osprzętu światłowodowego FTTH na potrzeby budowy największej w Polsce optycznej sieci dostępowej realizowanej przez Telefonię Dialog.

Firma Dialog przystąpiła do realizacji sieci FTTH w ramach projektu: "Wdrożenie innowacyjnych usług w oparciu o sieć dostępową w technologii pasywnej sieci optycznej PON" z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Celem projektu jest wdrożenie nowoczesnych usług FTTH w oparciu o sieć światłowodową (technologia pasywnej sieci optycznej PON).

Projekt obejmuje ponad 70 tysięcy mieszkań w takich miastach jak Wrocław, Zielona Góra oraz Łódź. To właśnie na tych obszarach, przy wykorzystaniu sieci światłowodowej dochodzącej bezpośrednio do abonentów, DIALOG będzie oferował swoim klientom szybki Internet, telewizję cyfrową oraz innowacyjne usługi multimedialne. To największy tego typu projekt w Polsce, jeden z większych w Europie.

Na podstawie informacji z firmy Telefonia DIALOG:

"Budowa ultra szybkiej sieci na odcinku tak zwanej ostatniej mili, czyli wprost do domu klienta, pozwoli Telefonii DIALOG jeszcze lepiej odpowiedzieć na największe wyzwania stawiane obecnie operatorom – gigantyczny wzrost ilości transmitowanych danych. Zaletą światłowodu jest bowiem prędkość przesyłu danych. Podczas gdy obecnie kierowane oferty do klientów w Polsce zapewniają średnio 2-8 Mbit/s, światłowód już teraz pozwala na przesył z prędkością 1Gbit/s, a w przyszłości będzie oferował nawet 10Gbit/s."

Więcej informacji na stronie: http://dialog.pl/o_nas/innowacyjna_gospodarka

Powrót do listy

SKLEP ON-LINE

ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW!

Katalog

ZOBACZ NASZĄ PEŁNĄ
OFERTĘ

Sieci Napowietrzne

Skorzystaj z opcji logowania, aby uzyskać dostęp do większej bazy materiałów.