Optomer technika światłowodowa

Aktualności

Czystość złączy optycznych

28-04-2014

Jednym z najważniejszych zagadnień związanych z budową i eksploatacją sieci światłowodowych jest należyte dbanie o czystość złączy optycznych. W przypadku ich zabrudzenia może dojść do spalenia drobin zanieczyszczeń wewnątrz światłowodów, a w efekcie ich uszkodzenia.

W zakładce „Centrum Wiedzy” na stronie OPTOMER znajdą Państwo artykuł poświęcony temu zagadnieniu opracowany przez pracowników Działu Rozwoju naszej firmy. Jest to kolejny artykuł poświęcony tematyce światłowodów udostępniony Państwu.

Pierwsza część artykułu poświęcona jest kontroli wizualnej złączy światłowodowych. Kolejna część wyjaśnia zależności pomiędzy zanieczyszczeniami a transmisją światłowodową. Trzecia część omawia przyczyny i źródła zanieczyszczeń złączy optycznych. Ostatnia, najważniejsza część, poświęcona jest metodom czyszczenia za pomocą: myjki ultradźwiękowej, alkoholu izopropylowego i chusteczek bezpyłowych, czyścików automatycznych, kaset czyszczących oraz innych przyrządów.

Zapraszamy do lektury artykułu, który bezpośrednio mogą Państwo znaleźć tutaj: http://www.optomer.pl/pub/artykuly/362/Czystosc-zlaczy-optycznych.pdf

Powrót do listy

SKLEP ON-LINE

ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW!

Katalog

ZOBACZ NASZĄ PEŁNĄ
OFERTĘ

Sieci Napowietrzne

Skorzystaj z opcji logowania, aby uzyskać dostęp do większej bazy materiałów.