Optomer technika światłowodowa

Aktualności

Kody QR na produktach: instrukcje zawsze pod ręką!

23-04-2014

Produkty firmy OPTOMER zostały oznaczone kodami QR, dzięki którym istnieje możliwość szybkiego pobrania instrukcji obsługi i montażu na urządzenia mobilne, m.in. telefony komórkowe, tablety. Tym samym grupa techniczna zyskała możliwość szybkiego dostępu do najważniejszych informacji o produktach.

Kody QR (z języka angielskiego Quick Response, czyli szybka odpowiedź), to kwadratowy obrazek zawierający czarno-białe punkty, które wydają się być z pozoru nieuporządkowane. Kody zostały opracowane dwie dekady temu w Japonii i początkowo służyły do kodowania japońskiego pisma Kanji. Obecnie coraz częściej można je spotkać na reklamie czy wizytówkach. W przypadku reklam kody mogą prowadzić do strony internetowej, a przy wizytówkach zapisywać bezpośrednio kontakt w pamięci telefonu.

W przypadku firmy OPTOMER kody QR mają za zadanie wspomagać pracę obsługi technicznej produktów. Instrukcje papierowe z czasem mogą ulec zniszczeniu lub zostać zagubione. W przypadku kodów QR wystarczy zeskanować kod i już można pobrać na telefon instrukcje produktów w formie PDF. Pobrane instrukcje montażu i obsługi zawierają m.in. opis, dane techniczne, wykaz części składowych, a w przypadku przełącznic schemat okablowania wraz z kolorowymi rysunkami mającymi za zadanie lepsze zobrazowanie ich. 

W celu pobrania instrukcji należy zainstalować jedną z bezpłatnych aplikacji (programów) do odczytywania kodów QR (w przypadku użytkowników z systemem Android polecamy QR Droid, iPhone’ów RedLaser, BlackBerry QR Code Scanner Pro). Po uruchomieniu programu należy najechać obiektywem aparatu w telefonie na kod QR, który powinien automatycznie go zaczytać, następnie potwierdzić pobieranie. Instrukcja, w zależności od prędkości internetu, pobierze się w ciągu kilkudziesięciu sekund i automatycznie otworzy.

Przykładowy filmik z pobieraniem: https://www.youtube.com/watch?v=DfZ_GNM8wXo

Zapraszamy serdecznie do korzystania z szybkiego dostępu do materiałów technicznych za pośrednictwem kodów QR.

Powrót do listy

SKLEP ON-LINE

ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW!

Katalog

ZOBACZ NASZĄ PEŁNĄ
OFERTĘ

Sieci Napowietrzne

Skorzystaj z opcji logowania, aby uzyskać dostęp do większej bazy materiałów.