Optomer technika światłowodowa

Aktualności

Wielomodowe Złącza Mocy F-SMA PSi

12-07-2017

Szwajcarska spółka Diamond, której oficjalnym przedstawicielem na Polskę jest firma OPTOMER, wprowadziła na rynek nowe złącze F-SMA PSi.  Są one wykorzystywane do transmisji wiązki laserowej średniej i dużej mocy w zastosowaniach przemysłowych, medycznych i wojskowych. Złącza te zaprojektowane są do stosowania w punktach ogniskowania wiązki w systemach laserowych. Ich zadaniem jest odbiór jak największej ilości światła laserowego. Złącza przystosowane są do transmisji wiązki laserowej o mocy do kilkuset watów. Mogą być również wykorzystywane na wyjściu lasera.  

Ferrula i obudowa złącza wykonane są z materiałów przewodzących zapewniających lepsze rozpraszanie ciepła w porównaniu ze standardowymi złączami wielomodowymi.

Technologia swobodnego włókna (Free Standing Fiber) zapobiega wypalaniu żywicy i nadtapianiu ferruli ponieważ włókno otoczone jest powietrzem.

Złącza te wyposażone są w system osiowego pozycjonowania włókna zapewniającego precyzyjne ustawienie czoła włókna w celu uzyskania optymalnej sprawności połączenia.

Złącza F-SMA PSi dostępne są w wersji Mode Guider i Mode Stripper.

Wersja Mode Guider zapewnia transmisję z minimalnym tłumieniem wszystkich modów włącznie z modami płaszczowymi co skutkuje mniejszym nagrzewaniem się złącza i większą mocą dostępną na wyjściu patchcordu.

F-SMA PSi Mode guider
F-SMA PSi Mode guider

Wersja Mode Stripper usuwa z włókna nieporządane mody płaszczowe i jest używana gdy istotna jest mała średnica wiązki laserowej i mała apertura numeryczna.

F-SMA PSi Mode stripper
F-SMA PSi Mode stripper

Zalety:

• technologia swobodnego włókna (Free Standing Fibre)
• miedziana ferrula
• radator do naturalnej i wymuszonej konwekcji ciepła
• włókna wielomodowe od 100 μm to 1000 μm

Powrót do listy

SKLEP ON-LINE

ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW!

Katalog

ZOBACZ NASZĄ PEŁNĄ
OFERTĘ

Sieci Napowietrzne

Skorzystaj z opcji logowania, aby uzyskać dostęp do większej bazy materiałów.