Optomer technika światłowodowa

Aktualności

Podsumowanie Konferencji Europejskiej Rady FTTH w Marsylii!

06-03-2017

W dniach 14-16 lutego 2017 r. odbyła się coroczna Konferencja FTTH zorganizowana przez Europejską Radę FTTH. W tym roku konferencja została zorganizowana w Marsylii pod hasłem „razem budujemy jaśniejszą przyszłość”.

Na konferencji pojawiło się 3 000 uczestników z 96 krajów z całego świata, także z zaprzyjaźnionych Rad FTTH z innych kontynentów. Podczas trwającej 3 dni konferencji ponad 100 mówców podzieliło się swoimi doświadczeniami i wiedzą. Wśród uczestników konferencji nie mogło zabraknąć przedstawicieli firmy OPTOMER.  


Film otwierający konferencję.

W rozpoczynającym przemówieniu Ronan Kelly, prezydent Europejskiej Rady FTTH, podkreślił rolę technologii światłowodowej w poprawie jakości codziennego życia społeczeństwa oraz zaznaczył jak duży jest jej wpływ na rozwój edukacji, opieki zdrowotnej, usług rządowych i wielu innych. Przykładem może być problem ruchu ulicznego w dużych miastach. Szacuje się, że ok. 30% pojazdów uczestniczących w ruchu to samochody poszukujące miejsc parkingowych. Rozwiązanie tego problemu mogłoby mieć ogromny wpływ na ruch samochodowy w miastach, a co za tym idzie, lepszą jakość powietrza oraz większy komfort życia mieszkańców. Dzięki szerokopasmowemu internetowi światłowodowemu możliwe byłoby śledzenie na bieżąco informacji dotyczących miejsc parkingowych i zmniejszenie ruchu w obszarach, gdzie żadne nie są już dostępne. Jedynie technologia światłowodowa jest w stanie zapewnić odpowiednią prędkość Internetu. Ten prozaiczny przykład udowadnia jak rozwój branży światłowodowej może zmienić codzienne życie.


Przemówienie Ronana Kelly’ego rozpoczynające Europejską Konferencję FTTH.

Jednym z najważniejszych tematów prezentacji oraz rozmów w kuluarach były sieci napowietrzne FTTH. Ze względu na rozbudowę sieci w Europie na osiedlach domów jednorodzinnych oraz na terenach podmiejskich operatorzy szukają tańszej i szybszej metody budowy sieci FTTH, niż za pomocą mikrokanalizacji. Firma OPTOMER w ramach tego trendu zaprezentowała Fibre Sky System, który jest kompleksowym systemem światłowodowych sieci napowietrznych FTTH obejmującym wszystkie niezbędne produkty do budowy sieci od kabli po mufy, stelaże, zawiesia i uchwyty do pigtaili i gniazdek optycznych. Fibre Sky System poza produktami obejmuje także szkolenia oraz doradztwo przy inwestycji. Więcej o systemie mogą Państwo znaleźć na stronie: www.fibresky.pl

Stelaż Zapasu Dostępowy FSS-SZD-80 z zamontowaną Mufą MUF-6 na słupie
Mufa MUF-6 ze Stelażem Zapasu Dostępowym SZD-80 na słupie więcej informacji >>

Ponadto uczestnicy konferencji, w tym przedstawiciele firmy OPTOMER, zapoznali się także z budową sieci FTTH w budynku wielorodzinnym według francuskich rozwiązań oraz w zgodzie z obowiązującym we Francji prawem budowlanym i telekomunikacyjnym m.in.  narzucającym wymóg stosowania czterowłóknowych gniazdek.

Na konferencji zaprezentowano także najnowsze dane dotyczące stopnia penetracji FTTH/FTTB w krajach europejskich. Polska w rankingu zajmuje 23. miejsce wśród 28 państw ujętych w zestawieniu. Obecnie w Polsce FTTH/FTTB dociera do 2,5% mieszkań, znacznie poniżej średniej Unii Europejskiej, która wynosi 9,4%. Liderem rankingu jest Łotwa ze stopniem penetracji FTTH/FTTB 45,2%, natomiast Norwegia ma największy odsetek gospodarstw domowych korzystających z Internetu przez sieć FTTH, wynosi on 29,5%.

Na konferencji zaprezentowano także najnowsze dane dotyczące stopnia penetracji FTTH/FTTB w krajach europejskich. Polska w rankingu zajmuje 23. miejsce wśród 28 państw ujętych w zestawieniu. Obecnie w Polsce FTTH/FTTB dociera do 2,5% mieszkań, znacznie poniżej średniej Unii Europejskiej, która wynosi 9,4%.
Wykres prezentujący stopień penetracji FTTH/FTTB wśród państw europejskich.
(Źródło: Europejska Rada FTTH)


Film podsumowujący Konferencję FTTH 2017 w Marsylii!

Powrót do listy

SKLEP ON-LINE

ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW!

Katalog

ZOBACZ NASZĄ PEŁNĄ
OFERTĘ

Sieci Napowietrzne

Skorzystaj z opcji logowania, aby uzyskać dostęp do większej bazy materiałów.