Optomer technika światłowodowa

Aktualności

Firma OPTOMER – 24 lata doświadczenia!

23-03-2016

W dniu 23 marca 2016 r. minęły dokładnie 24 lata od momentu powstania firmy OPTOMER. Z tej okazji chcielibyśmy przypomnieć najważniejsze wydarzenia związane z naszą spółką. 

• 1992 r.
W Łodzi zostaje założona firma OPTOMER jako przedstawiciel szwajcarskiej firmy DIAMOND i jeden z pierwszych w Polsce producentów sznurów optycznych i osprzętu światłowodowego. Transfer zaawansowanej szwajcarskiej technologii oraz urządzeń produkcyjnych i pomiarowych, umożliwił zaoferowanie złączy optycznych o niespotykanej do tej pory precyzji wykonania i parametrach transmisyjnych.
Firma OPTOMER jako pierwszy producent w Polsce wdrożył technologię maszynowego polerowania czoła ferruli. Rozpoczęliśmy produkcję wszystkich standardów złączy optycznych, różniących się od innych produktów zastosowaniem unikalnej technologii Aktywnego Centrowania Rdzenia światłowodu. Dzięki tej technologii możliwe jest uzyskanie niemal doskonałych parametrów i powtarzalności produkcji.

• 1995 r.
Złącza światłowodowe E-2000 zostały nagrodzone złotym medalem targów INTERTELECOM '95. Dzięki swojej przydatności w najbardziej odpowiedzialnych sieciach transmisji światłowodowej złącza E-2000 stały się obowiązującym standardem głównych operatorów telekomunikacyjnych w Polsce.

• 1997 r.
Certyfikat potwierdzający włączenie przedsiębiorstwa do systemu zarządzania jakością ISO 9001 firmy DIAMOND. Umożliwiło to korzystanie z najnowocześniejszego zaplecza laboratoryjnego na świecie. Wszechstronne i precyzyjne badania sznurów optycznych, w tym pomiary interferometryczne, potwierdzają utrzymywanie doskonałej jakości złączy produkowanych w Łodzi. W 1998r. rozpoczęto dystrybucję nowoczesnych zwielokrotniających systemów abonenckich PCM i ISDN dla sieci miedzianych produkcji firmy Innovative Pair-gain System.

• 2000 r.
System światłowodowego osprzętu dla sieci dostępowych SD-2000 zdobył prestiżową nagrodę Złoty Laur Infotela za innowacyjne, wybiegające w przyszłość rozwiązania. Otwarto nowoczesną siedzibę umożliwiającą dynamiczny rozwój i zwiększenie produkcji. Uzyskaliśmy Certyfikat Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001.

• 2003 r.
Nasza Firma została wyróżniona godłem "POLSKI SUKCES". Uzyskaliśmy certyfikat od British Standards Institution nr FS 77493, potwierdzającego, że System Zarządzania Jakością naszej firmy, zgodny jest z wymaganiami normy BS EN ISO 9001:2000.

• 2007 r.
Nasza firma znalazła się w prestiżowym gronie Gazel Biznesu 2007, czyli przedsiębiorstw, które osiągają bardzo dobre wyniki finansowe, dynamicznie się rozwijają oraz są rzetelnymi partnerami w biznesie. - Gazela Biznesu 2007.

• 2007/2008 r.
Pod koniec 2007 roku rozpoczęliśmy wdrażanie Systemu ERP i w pełni uruchomiliśmy System w 2008 roku. Wdrożenie kompletnego systemu do zarządzania przedsiębiorstwem, pozwoliło na podniesienie efektywności przedsiębiorstwa w obszarze gospodarki magazynowanej, logistyki, produkcji, sprzedaży i księgowości. Konsekwencją tego jest poprawienie jakości obsługi Klientów i usprawnienie pracy w firmie.

• 2008 r.
Uruchomienie nowego serwisu internetowego www.optomer.pl z autorskim rozwiązaniem katalogu produktów.

• 2009 r.
Ciągły rozwój firmy zaowocował opracowaniem nowego, innowacyjnego gniazdka dla sieci FTTH.

• 2010 r.
Zostaliśmy głównym dostawcą osprzętu światłowodowego FTTH na potrzeby budowy największej w Polsce optycznej sieci dostępowej, realizowanej przez Telefonię Dialog. Projekt obejmuje ponad 70 tys. mieszkań w takich miastach jak Wrocław, Zielona Góra oraz Łódź. To największy tego typu projekt w Polsce oraz jeden z większych w Europie.

• 2011 r.
Wygraliśmy przetarg na dostawę osprzętu FTTH dla Orange. W tym roku rozbudowany został dział produkcji złącz o nowe stanowiska pracy oraz wdrożono centralny system druku i elektronicznego obiegu dokumentów w firmie.

• 2012 r.
Rok 2012 dla firmy OPTOMER, to uwieńczenie 20 letniej działalności na rynku telekomunikacyjnym. Z tej okazji dokonaliśmy zmiany naszego wizerunku oraz odświeżenia komunikacji wizualnej marki OPTOMER. Zmianie uległa również strona www, która będzie jeszcze bardziej przyjazna i pomocna dla naszych obecnych i przyszłych Klientów. Rozbudowa pomieszczeń magazynowych, umożliwiająca sprawniejsze i szybsze reagowanie na potrzeby związane z realizacją zamówień.

• 2016 r.
Firma OPTOMER zatrudnia ponad 100 osób w zakładzie produkcyjnym w Łodzi oraz w biurze i oddziale warszawskim. Firma prowadzi własną działalność badawczo-rozwojową w dwóch działach: Rozwoju oraz Konstrukcji. Produkty firmy OPTOMER są eksportowane do większości państw europejskich.

   

Powrót do listy

SKLEP ON-LINE

ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW!

Katalog

ZOBACZ NASZĄ PEŁNĄ
OFERTĘ

Sieci Napowietrzne

Skorzystaj z opcji logowania, aby uzyskać dostęp do większej bazy materiałów.