Optomer technika światłowodowa

Działalność i Historia

OPTOMER, to dynamicznie rozwijająca się firma, z ponad dwudziestopięcioletnim doświadczeniem na rynku telekomunikacyjnym, specjalizująca się w technice światłowodowej.  Działając jako przedstawiciel szwajcarskiej firmy DIAMOND – lidera w tej branży na świecie, firma OPTOMER, to gwarancja innowacyjnych rozwiązań,  najnowszych technologii i pełnego wsparcia technicznego.

Marka OPTOMER od dwudziestu pięciu lat kojarzona jest z najwyższą jakością. Najlepsze parametry i niezawodność naszych produktów potwierdzone są pozytywnymi opiniami użytkowników.

Możliwość badań w akredytowanym laboratorium firmy DIAMOND, gwarantuje najlepszą jakość, dając Klientom pełną satysfakcję. Uwagi i opinie projektantów, instalatorów i użytkowników są niezwykle cenne i wykorzystywane przez OPTOMER w procesie tworzenia nowych, optymalnych rozwiązań we własnym Biurze Konstrukcyjnym.

 

Profesjonalne doradztwo pod względem doboru produktów i optymalnych rozwiązań światłowodowych w połączeniu z kompleksową dostawą, stanowią najwyższą wartość firmy OPTOMER.  Satysfakcję daje nam pełna i rzetelna obsługa procesów inwestycyjnych w segmencie optotelekomunikacyjnym od projektu, poprzez szkolenia, sprzedaż i wsparcie techniczne.  Główna siedziba firmy, Biuro Konstrukcyjne i Centrum Logistyczne w Łodzi oraz Biuro w Warszawie, gwarantują szybką i pewną realizację zamówień.

 

Innowacje są naszą specjalnością, a OPTOMER jest pierwszym producentem w Polsce, który wdrożył technologię maszynowego polerowania czoła ferruli złącza światłowodowego.  Produkcja wszystkich standardów złączy optycznych, różni się od innych producentów, zastosowaniem innowacyjnej technologii Aktywnego Centrowania Rdzenia światłowodu.  Dzięki niej, możliwe jest uzyskanie doskonałych parametrów transmisyjnych złączy o powtarzalnej wartości tłumienności na poziomie 0,1 dB (złącza E-2000 0,1 dB).  Przy projektowaniu nowych konstrukcji, przykładamy dużą wagę do ich zgodności z normami polskimi, europejskimi i światowymi, a wszystkie produkty i rozwiązania OPTOMER,  posiadają Deklarację Zgodności.


OPTOMER, to pewny i wielokrotnie nagradzany partner, zdobywca prestiżowych tytułów, m.in.: Złoty Laur Infotela, Polski Sukces, Gazela Biznesu i wielu innych.  Firma jest posiadaczem certyfikatu ISO 9001: 2000, który utrzymywany jest wg zaktualizowanej normy EN ISO 9001:2008.


Współpracujemy ściśle z najlepszymi i najbardziej doświadczonymi partnerami w branży telekomunikacyjnej.  Jesteśmy oficjalnym przedstawicielem brytyjskiej firmy EMTELLE, oferującej szeroką gamę produktów przeznaczonych do budowy sieci optycznych,  technologią wdmuchiwania światłowodów. W naszej ofercie znajdują się również światłowodowe osłony złączowe firmy Hellermann Tyton z Wielkiej Brytanii,  mierniki światłowodowe firmy NOYES z USA, kable światłowodowe firmy Corning z USA, osprzęt do sieci napowietrznych francuskich firm Acome i Telenco  oraz urządzenia aktywne firmy Microsens z Niemiec.


Najbliższe lata będą przełomowe dla rozwoju sieci FTTx w Polsce. Możliwość uczestnictwa, jako główny dostawca osprzętu i technologii,  w budowie szerokopasmowych sieci światłowodowych (FTTH/FTTB/FTTO), przez: Telekomunikację Polską S.A. (obecnie Orange), Telefonię Dialog S.A. (obecnie Netia S.A.)  i innych operatorów, to dla OPTOMER wielka satysfakcja.


HISTORIA

 • 1992 r.

W Łodzi zostaje założona firma OPTOMER jako przedstawiciel szwajcarskiej firmy DIAMOND i jeden z pierwszych w Polsce producentów sznurów optycznych i osprzętu światłowodowego. Transfer zaawansowanej szwajcarskiej technologii oraz urządzeń produkcyjnych i pomiarowych, umożliwił zaoferowanie złączy optycznych o niespotykanej do tej pory precyzji wykonania i parametrach transmisyjnych.

Optomer jako pierwszy producent w Polsce wdrożył technologię maszynowego polerowania czoła ferruli. Rozpoczęliśmy produkcję wszystkich standardów złączy optycznych, różniących się od innych produktów zastosowaniem unikalnej technologii Aktywnego Centrowania Rdzenia światłowodu. Dzięki tej technologii możliwe jest uzyskanie niemal doskonałych parametrów i powtarzalności produkcji.

 • 1995 r.

Złącza światłowodowe E-2000 zostały nagrodzone złotym medalem targów INTERTELECOM '95. Dzięki swojej przydatności w najbardziej odpowiedzialnych sieciach transmisji światłowodowej złącza E-2000 stały się obowiązującym standardem głównych operatorów telekomunikacyjnych w Polsce.

 • 1997 r.

Certyfikat potwierdzający włączenie przedsiębiorstwa do systemu zarządzania jakością ISO 9001 firmy DIAMOND. Umożliwiło to korzystanie z najnowocześniejszego zaplecza laboratoryjnego na świecie. Wszechstronne i precyzyjne badania sznurów optycznych, w tym pomiary interferometryczne, potwierdzają utrzymywanie doskonałej jakości złączy produkowanych w Łodzi. W 1998r. rozpoczęto dystrybucję nowoczesnych zwielokrotniających systemów abonenckich PCM i ISDN dla sieci miedzianych produkcji firmy Innovative Pair-gain System.

 • 2000 r.

System światłowodowego osprzętu dla sieci dostępowych SD-2000 zdobył prestiżową nagrodę Złoty Laur Infotela za innowacyjne, wybiegające w przyszłość rozwiązania. Otwarto nowoczesną siedzibę umożliwiającą dynamiczny rozwój i zwiększenie produkcji. Uzyskaliśmy Certyfikat Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001.

 • 2003 r.

Nasza Firma została wyróżniona godłem "POLSKI SUKCES". Uzyskaliśmy certyfikat od British Standards Institution NR FS 77493, potwierdzającego, że System Zarządzania Jakością naszej firmy, zgodny jest z wymaganiami normy BS EN ISO 9001:2000.

 • 2007 r.

Nasza Firma znalazła się w prestiżowym gronie Gazel Biznesu 2007, czyli przedsiębiorstw, które osiągają bardzo dobre wyniki finansowe, dynamicznie się rozwijają oraz są rzetelnymi partnerami w biznesie. - Gazela Biznesu 2007.

 • 2007/2008 r.

Pod koniec 2007 roku rozpoczęliśmy wdrażanie Systemu ERP i w pełni uruchomiliśmy System w 2008 roku. Wdrożenie kompletnego systemu do zarządzania przedsiębiorstwem,  pozwoliło na podniesienie efektywności przedsiębiorstwa w obszarze gospodarki magazynowanej, logistyki, produkcji, sprzedaży i księgowości. Konsekwencją tego jest poprawienie jakości obsługi Klientów i usprawnienie pracy w firmie.

 • 2008 r.

Uruchomienie nowego serwisu internetowego www.optomer.pl z autorskim rozwiązaniem katalogu produktów.

 • 2009 r.

Ciągły rozwój firmy zaowocował opracowaniem nowego, innowacyjnego gniazdka dla sieci FTTH.

 • 2010 r.

Zostaliśmy głównym dostawcą osprzętu światłowodowego FTTH na potrzeby budowy największej w Polsce optycznej sieci dostępowej, realizowanej przez Telefonię Dialog. Projekt obejmuje ponad 70 tys. mieszkań w takich miastach jak Wrocław, Zielona Góra oraz Łódź. To największy tego typu projekt w Polsce oraz jeden z większych w Europie.

 • 2011 r.

Wygraliśmy przetarg na dostawę osprzętu FTTH dla Orange. W tym roku rozbudowany został dział produkcji złącz o nowe stanowiska pracy oraz wdrożono centralny system druku i elektronicznego obiegu dokumentów w firmie.

 • 2012 r.

Rok 2012 dla firmy OPTOMER, to uwieńczenie 20 letniej działalności na rynku telekomunikacyjnym. Z tej okazji dokonaliśmy zmiany naszego wizerunku oraz odświeżenia komunikacji wizualnej marki OPTOMER. Zmianie uległa również strona www, która będzie jeszcze bardziej przyjazna i pomocna dla naszych obecnych i przyszłych Klientów. Rozbudowa pomieszczeń magazynowych, umożliwiająca sprawniejsze i szybsze reagowanie na potrzeby związane z realizacją zamówień.

 • 2013 r.

Firma OPTOMER została członkiem ogólnoświatowego programu Global Compact, którego celem jest poprawa warunków pracy, ochrona środowiska naturalnego oraz przeciwdziałanie korupcji w przedsiębiorstwach na całym świecie (więcej >>).

 • 2014 r.

Wprowadzenie do oferty wdmuchiwarek duńskiego producenta firmy Fremco, rozpoczęcie szkoleń z ich obsługi oraz wdmuchiwania światłowodów (więcej >>).
Firma OPTOMER członkiem Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej AHK Polska (więcej >>).

 • 2015 r.

Uruchomienie, jako pierwszy producent pasywnych elementów optycznych w Polsce, sklepu internetowego www.sklep.optomer.pl z możliwością własnej konfiguracji produktów przez Klientów.

 • 2016 r.

Otrzymanie po raz kolejny nagrody „Gazela Biznesu”,  dla która jest przyznawana dla najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich firm. Ranking na zlecenie redakcji gazety „Puls Biznesu” jest tworzony przez wywiadownię gospodarczą Coface Poland (więcej >>).
Opracowanie i wydanie nowego Katalogu Produktów w wersji papierowej oraz elektronicznej (więcej >>).
Rozpoczęcie rozbudowy zakładu produkcyjnego. Budynek zostanie powiększony o trzecią halę piqtaili i patchcordów oraz dodatkowo zostanie rozbudowana część biurowa i konferencyjna (więcej >>).

 • 2017 r.

Rok 2017 dla firmy OPTOMER, to uwieńczenie 25 letniej działalności na rynku telekomunikacyjnym. Firma opracowała kompleksową ofertę Światłowodowych Sieci Napowietrznych FTTH – OPTOMER Sky System, która obejmuje poza produktami, szkolenia oraz doradztwo przy inwestycji.

 • 2018 r.

Firma OPTOMER zatrudnia ponad 130 osób w zakładzie produkcyjnym w Łodzi oraz w biurze i oddziale warszawskim. Firma prowadzi własną działalność badawczo-rozwojową w dwóch działach: Rozwoju oraz Konstrukcji. Produkty firmy OPTOMER są eksportowane do większości państw europejskich.


Czytaj więcej Zwiń

SKLEP ON-LINE

ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW!

Katalog

ZOBACZ NASZĄ PEŁNĄ
OFERTĘ

Sieci Napowietrzne

Skorzystaj z opcji logowania, aby uzyskać dostęp do większej bazy materiałów.